خانواده, دکوراسیون خانه

چیدمان خانه کوچک

چیدمان-خانه‌های-کوچک

نکات دکوراسیون خانه‌های کوچک

با افزایش آپارتمان‌ها و سبک زندگی مدرن خانه‌ها کوچک شده‌اند و این اتفاق باعث مشکلاتی بین خانواده‌ها و زن و شوهر می‌شود. داشتن اطلاعاتی درباره شکل طراحی و چیدمان فضای خانه‌های کوچک می‌تواند کمک زیادی برای رفع این مشکل بکند.

با کوچک شدن فضای خانه‌ها همه‌ی ما به دنبال راه‌هایی هستیم که بتوانیم کاری کنیم که خانه بزرگ‌تر به چشم بیاید. اگر کوچک بودن خانه واقعا برای شما آزار دهنده هست باید دکوراسیون خانه‌ی خود را به صورت مدرن تغییر دهید.

اگر می‌خواهید که خانه‌ی خود بزرگ جلوه کند باید یکسری نکات در مورد چیدمان وسایل و خرید محصولات اطلاعات کسب کنید. و این اطلاعات در این محتوا وجود دارد.

 

میز‌های دایره‌ای

میز-دایره‌ای

 

در صورتی که به دنبال خرید میزهای اتاق نشیمن یا اتاق پذیرایی هستید، سعی کنید از میزهای دایره‌ای استفاده کنید. این نوع میزها به واسطه لبه‌های گردی که دارند، می‌توانند فضای بیشتری از اتاق را در اطراف خودشان در اختیارتان قرار دهند. از آنجا که پایه این نوع میزها معمولا در وسط آن‌ها قرار دارد، فضای کمتری از کف اتاق را می‌پوشاند.همچنین با استفاده از میزهای دایره ای، تعداد افراد بیشتری می توانند دور آن بنشینند.

 

کاربری دوگانه

اگر بتوانید از برخی فضاها و وسایل به کار رفته در اتاق، استفاده‌ای دوگانه داشته باشید، بسیار بهتر است. مثلا به جای استفاده از مبل های حجیم و بزرگ از کاناپه‌های راحتی استفاده کنید و اتاق نشیمن خانه را تبدیل به محیطی راحت برای مهمان‌ها نمایید تا در مواقع ضروری بتوانند روی آن‌ها به استراحت نیز بپردازند.

 

 

توجه بیشتر به دیوار‌ها

کاربری-دوگانه

 

به جای استفاده از چراغ‌های رومیزی از چراغ‌های دیواری استفاده کنید. همچنین می‌توانید تاقچه های کوچکی در کنار تخت خوابتان و روی دیوار تعبیه کنید و وسایل الکترونیکی کوچک یا دیگر لوازمتان را روی آن‌ها قرار دهید تا نیازی به میز نداشته باشید. قرار دادن آینه بر روی دیوار می‌تواند به بزرگ دیده شدن اتاق کمک کند و همینطور وجود آینه بر روی روشنایی اتاق خیلی تاثیر گذار است.

 

مبل‌های بزرگ

به جای استفاده از تعداد زیادی مبل‌های تک نفره می‌توان از یک مبل راحتی بزرگ با طراحی مناسب برای اتاق مورد نظر بهره برد. به این ترتیب فضای اتاق مرتب تر نشان داده می شود.

 

 

کنار گذاشتن وسایل غیر ضروری

لازم به توضیح نیست که فضاهای کوچک همیشه باید مرتب و به دور از شلوغی و در هم ریختگی باشند. بنابراین سعی کنید هر وسیله ای که به آن نیاز دارید را نگه دارید و مابقی لوازم بلا استفاده را کنار بگذارید. اگر وسایلی در خانه دارید که خیلی وقت است از آن‌ها استفاده نکرده‌اید و می‌دانید که احتمالا استفاده نخواهید کرد از خانه خارج کنید.

 

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *