پوشاک کودک, کودک

لباس مناسب برای کودک ۳ تا ۹ ماه

لباس مناسب برای کودک ۳ تا ۹ ماه

لباس مناسب کودکان ۳ تا ۶ ماهه

 

این بازه برای والدین راحت‌تر از دوره قبلی است چون تجربه والدین بیشتر شده و کودک از دوره حساسی گذشته است

پوشاندن لباس سرهمی و یقه‌دار

لباس مناسب برای کودک ۳ تا ۹ ماه

 

در این دوره چون کودک مشکلات گوارشی کم‌تر شده و در این دوره کودک به شدت کونجکاو است و علاقه اکتشاف و یاد‌گیری دارد می‌توان از لباس‌های سرهمی و یقه‌دار استفاده کرد.

لباس مناسب کودکان ۶ تا ۹ ماهه

۱. پوشاندن جوراب و شلوار به کودکان، احتمال زمین‌‌ خوردن آن‌ها را افزایش می‌دهد

 

بین سن ۶ تا ۹ ماهگی، بسیاری از کودکان می‌توانند چگونگی حرکت ‌کردن، راه ‌رفتن و جنب‌وجوش کردن در اطراف خود را تشخیص دهند و در یک مسیر، بدون مشکل حرکت کنند. در این مواقع کودکان با استفاده از دست و انگشتان دست خود روی زمین حرکت می‌کنند.بنابراین بهتر است، به آن‌ها شلوار و جوراب نپوشانیم؛ چون باعث می‌شود آن‌ها هنگام حرکت تعادل خود را حفظ نکنند و زمین بخورند. برای کودکان ۶ تا ۹ ماهه، می‌توانید مثل ماه‌های قبل لباس‌های نرم، لطیف بخرید؛ سرهمی‌هایی که برای پوشیدن باید از قسمت یقه شروع کرد و سرهمی‌هایی که در قسمت پاچه دکمه‌دار است و به راحتی باز می‌شود، گزینه‌های خوبی هستند. فقط فراموش نکنید، در این سنین بهتر است شلوار نپوشند و به جای آن از شلوارک‌ و شورتک‌ها استفاده کنید.

۲. کمر شلوار کودک، نرم و لطیف باشد

لباس مناسب برای کودک ۳ تا ۹ ماه

 

چون کودک در این دوره فعالیت زیادی انجام می‌دهد بهتر است که به این نکته دقت کنید که کمر شلوار کودک سفت که او را اذیت کند.

۳. می‌توانید به کودکتان، پیراهن و کفش بپوشانید

 

حال می‌توانید به جای سرهمی از پیراهن‌های کودکان هم استفاده کنید. کفش هم پوشش دیگری است که معمولا در این سنین برای تشویق به راه‌رفتن کودکان از آن استفاده می‌شود. البته باید به این نکته توجه کرد که کفی کفش نرم باشد و بیرون کفش لغزنده نباشد.

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *