روانشناسی رنگ ها

روانشناسی رنگ‌ها(بخش۲)

روانشناسی-رنگ‌ها-(بخش۲)

روانشناسی رنگ های گرم 

 

رنگ های گرم شامل رنگ قرمز، زرد و نارنجی می‌شود. این رنگ ها اشتهای انسان را زیاد می‌کند و به همین دلیل در رستوران ‌ها از این رنگ‌ها بیشتر استفاده می‌شود.

رنگ قرمز  

 

روانشناسی-رنگ-قرمز

رنگ قرمز رنگی تحریک کننده است و باعث افزایش فشار خون و ضربان قلب می‌شود. این رنگ نماد هیجان، عشق و شور و نشاط است. کسانی که رنگ قرمز را دوست دارند در کار‌های خود مقداری عجله می‌کنند این افراد خیلی زود عصبانی می‌شوند و قضاوت می‌کنند. افرادی مهربان هستن ولی در شرایطی خاص نمی‌توانند خود را کنترل کنند.

استفاده طولانی‌ مدت از این رنگ باعث بروز پرخاشگری در افراد می‌شود.

رنگ نارنجی

روانشناسی-رنگ-نارنجی

رنگ نارنجی رنگ خوش بینی و مثبت اندیشی است و استفاده زیاد از آن احتیاط را در افراد بر می‌انگیزاند. نارنجی دوستان؛ افرادی اجتماعی، خوش خلق، صادق و فداکارند. از این رنگ در جهت حفظ انرژی، افزایش اشتها، کمک به بهبودی و حفظ سلامت بدن استفاده می‌شود.

رنگ زرد

روانشناسی-رنگ-زرد

رنگ زرد، رنگ روشنی و شادی است. باعث افزایش تمرکز می‌شود. این رنگ کمتر از رنگ های دیگر افراد را به خود جذب می‌کند و مردم در اتاق‌های زرد رنگ بیشتر عصبانی می‌شوند. افرادی که به رنگ زرد علاقه دارند بلند پرواز و عاشق پیشرفت هستند و همواره در تکاپو و تلاش می‌باشند. این افراد، افرادی اجتماعی و شوخ‌اند و مردم جذب آن‌ها می‌شوند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *