بهداشت, بهداشت و زیبایی

اثرات مثبت میوه و سبزیجات بر روی پوست

اثرات-مثبت-میوه-و-سبزیجات-بر-روی-پوست

با وجود آنکه میوه‌ها غالبا برای پوست مفید هستند، برخی دارای خواص بیشتری نسبت به سایرین هستند و خواصی مانند لکه زدایی و … دارند. در ادامه به برخی از میوه‌ها و سبزیجاتی که برای پوست بسیار مفید هستند اشاره می‌کنیم.

آناناس:

اثرات-مثبت-میوه-و-سبزیجات-بر-روی-پوست-آناناس

میزان ویتامین c این میوه بسیار بالاست. داشتن این ویتامین باعث از بین بردن چروک و لکه پوستی می‌شود. لکه های قهوه‌ای و یا لکه‌های ناشی از پیری پوست با مصرف این میوه، کاهش می‌یابد.

توت فرنگی:

اثرات-مثبت-میوه-و-سبزیجات-بر-روی-پوست-توت‌-فرنگی

این میوه علاوه بر داشتن ویتامین c ، آنتی اکسیدان نیز دارد. آنتی اکسیدان باعث شفافیت پوست می‌شود. توت فرنگی را هم می‌توان به صورت ماسک استفاده کرد.

کیوی:

اثرات-مثبت-میوه-و-سبزیجات-بر-روی-پوست-کیوی

یکی دیگر از میوه‌هایی که دارای مقدار زیادی ویتامین c می‌باشد، کیوی است. طبیعت کیوی سرد و تر است. کیوی برای بهبود و شفافیت پوست بسیار مناسب است.

سیب:

اثرات-مثبت-میوه-و-سبزیجات-بر-روی-پوست-سیب

خواص سیب زبان‌زد همه است. سیب دارای ویتامین c می‌باشد و می‌تواند باعث سفتی پوست شود. همچنین به دلیل مواد آنتی اکسیدانی که سیب دارد، از پیری پوست جلوگیری می‌کند. همچنین استفاده از سرکه سیب به صورت موضعی باعث از بین رفتن جوش و زگیل می‌شود.

آووکادو:

آووکادو نوعی از آنتی اکسیدان (کارتنوییدها) را دارد که باعث از بین بردن رادیکال‌های آزاد پوست می‌شود و همین امر از پیری پوست جلوگیری می‌کند. به دلیل چربی مناسبی که در این میوه وجود دارد، چربی و رطوبت مورد نیاز پوست تامین می‌شود و خشکی پوست را از بین می‌برد.

گوجه فرنگی:

گوجه فرنگی خاصیت لکه زدایی بسیاری دارد. میتوان برای بهبود لکه‌های قهوه‌ای از آن استفاده کرد. علاوه بر مصرف خوراکی گوجه فرنگی، می‌توان از ماسک آن هم استفاده کرد.

لیمو ترش:

از خواص لیمو ترش برای پوست می‌توان سرشار بودن از ویتامین c را بیان کرد. همچنین این میوه آنتی اکسیدان فراوانی دارد. وجود این ماده باعث می‌شود پوست روشن و شفاف شود.

نکته: این میوهها و سبزیجات را می‌توان به صورت خوراکی استفاده کرد ولی اگر با طعم آنها مشکل دارید می‌توانید آن را به صورت ماسک استفاده کنید.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *